Smysluplný program

Během školního roku 2016-2017 jsme navštěvovali mateřské školky, hovořili s rodiči, přinášeli informace. 

Bulletin Ječmínkova cesta přinesl další pohádku a pohledy do jednotlivých školek, kde už děti ječmínkův nápoj pijí v dopoledním režimu. Paní učitelky využívaly pohádku o Ječmínkovi pro výchovu k přírodě a ke zdraví a jako motivaci pro přiblížení zeleného nápoje.

V září autorka osobně na rodičovských schůzkách v mateřských školkách informovala o projektu, jeho cílech a významu pro děti. Pokud má Vaše školka zájem o toto setkání, spojte se s námi. 

Na jaře 2017 jsme uspořádali společný víkend pro rodiče s dětmi. První setkání rodičů a malých Ječmínků se konalo v krásném a chráněném prostředí na Děčínsku, na Chaloupce pod Sněžníkem. 

Víkend s námi prožily rodiny s dětmi, maminky s dětmi, babička s vnoučkem a 3 větší děti bez rodičů. Věkové rozmezí dětí bylo 3-10 let a každý si přišel na své. Dětem program zajistily dvě zkušené a dětmi milované paní učitelky - Věrka a Pavlínka, které s dětmi pracují profesně dlouhou řádku let. Poznávali společně přírodu, malovali v Týpý na kameny, hledali skřítky, učili se naciťovat a rozumět přírodě ... . 

Zatímco děti poznávaly přírodu, rodiče vedli diskuzi při přednášce o zdravé stravě a o zelených potravinách, cvičila se ranní jóga v trávě, maminky si vyzkoušely, jak se dají zelené potraviny využít v praxi, měli jsme zkrášlující chvilku spojenou s relaxací a samozřejmě jsme jedli zdravě. Pochvaly na naše kuchařky jen sršely.

Prostředí Chaloupky je velmi inspirativní a nabíjecí, ideální místo k odpočinku, poznávání nejen okolí, ale i sebe sama, které skýtá mnohé možnosti pro všechny generace.


Pro nacítění atmosféry uvádíme dojmy účastníků:

"Za mě - krásný víkend s nádhernými lidmi a TY děti ....andělé ....bylo to super." Věrka Dvořáková, učitelka

"Moc pěkný." Lukáš

"Inspirativní, super společnost, jsem nadšená Chaloupkou. Prima nápady." Terka (Lukášovo)

"Děkuji za příjemně prožitý víkend. Krásné prostředí a navíc skvělé jídlo. V neděli večer dcera Majda nakreslila jeden z víkendových zážitků.... i když ječmen nepila.... posílám :-)" Martina

"Jedním slovem PARÁDA." Honza

"My také moc děkujeme za pěkně zorganizovaný pobyt na Chaloupce. Shodli jsme se, že to bylo opravdu moc hezké a užili jsme si to všichni, jak dospělí, tak i děti. A co se týka zelených potravin, tak informace, které jsme se tam dozvěděli, nás "nakoply" a utvrdily v tom, že ječmínkova cesta je ta správná cesta :-) Ještě jednou moc děkujeme a budeme se těšit zase někdy naviděnou!" Lenka, Honza, Adámek

"Pobyt se nám s Matyáškem líbil, já jsem byla spokojená i s jídlem. Ubytování bylo bezvadné. Užili jsme si procházky v pohádkové přírodě. Matyášek má velké přání vrátit se tam o letních prázdninách, a tak bude-li volné místo v Chaloupce, určitě mu přání společně s rodiči splníme." Babička Jitka
Zážitky Majdy :-)
Zážitky Majdy :-)

Přátelské setkání a sdílení na Sněžníku

Na přání nadšenců projektu Ječmínkova cesta jsme se znovu sešli na Chaloupce pod Sněžníkem 24. - 26. 11. 2017. 

Co nás čeká v roce 2018

1x měsíčně budou probíhat pravidelná informační setkání pro rodiče, paní ředitelky i paní učitelky - Zelená hodinka - odpovědi na základní otázky o zelené stravě a info o samotném projektu.

Před prázdninami to bude velké setkání účastníků projektu na společném víkendu v přírodě s bohatým programem pro děti i pro dospělé.

Na 19. září připravujeme setkání s odborníkem, s lékařkou MDDr. Ivou Dvořákovou (v Teplicích), již řadíme mezi opravdové specialisty v praktickém použití zelených potravin. Tématem bude Žena a dítě, paní doktorka se bude zabývat nejčastějšími otázkami týkající se zdravotních potíží a využití zelených potravin jako podpůrné životní změny.

Další setkání rodičů a malých Ječmínků na Chaloupce pod Sněžníkem

O víkendu 8. - 10. 6. 2018 jsme se opět setkali s rodiči a dětmi na Chaloupce pod Sněžníkem. Jako na předešlých setkání jsme prožili příjemný a inspirativní víkend, plný pobytu na čerstvém vzduchu, zdravého jídla a mnoho fajn zážitků. Děti měly možnost vyzkoušet různé sportovní vybavení, tvořili v keramické dílně a vyráběly zdravé nepečené cukroví, jejichž součástí byly i zelené potraviny. Rodiče protáhli svá těla při ranní józe, dozvěděli se nové informace o zdravé a zelené stravě a trávili čas společně s dětmi.