Smysluplný program

Během školního roku 2016-2017 jsme navštěvovali mateřské školky, hovořili s rodiči, přinášeli informace. 

Bulletin Ječmínkova cesta přinesl další pohádku a pohledy do jednotlivých školek. 

Na jaře 2017 jsme uspořádali společný víkend pro rodiče s dětmi. První setkání rodičů a malých Ječmínků se konalo v krásném a chráněném prostředí na Děčínsku, na Chaloupce pod Sněžníkem. 

Zatímco děti poznávaly přírodu, rodiče vedli diskuzi při přednášce o zdravé stravě a o zelených potravinách, cvičila se ranní jóga v trávě, maminky si vyzkoušely, jak se dají zelené potraviny využít v praxi, měli jsme zkrášlující chvilku spojenou s relaxací a samozřejmě jsme jedli zdravě. Pochvaly na naše kuchařky jen sršely.

Pro nacítění atmosféry uvádíme dojmy účastníků:

"Za mě - krásný víkend s nádhernými lidmi a TY děti ....andělé ....bylo to super." Věrka Dvořáková, učitelka

"Moc pěkný." Lukáš

"Inspirativní, super společnost, jsem nadšená Chaloupkou. Prima nápady." Terka (Lukášovo)

"Děkuji za příjemně prožitý víkend. Krásné prostředí a navíc skvělé jídlo. V neděli večer dcera Majda nakreslila jeden z víkendových zážitků.... i když ječmen nepila.... posílám :-)" Martina

"Jedním slovem PARÁDA." Honza

"My také moc děkujeme za pěkně zorganizovaný pobyt na Chaloupce. Shodli jsme se, že to bylo opravdu moc hezké a užili jsme si to všichni, jak dospělí, tak i děti. A co se týka zelených potravin, tak informace, které jsme se tam dozvěděli, nás "nakoply" a utvrdily v tom, že ječmínkova cesta je ta správná cesta :-) Ještě jednou moc děkujeme a budeme se těšit zase někdy naviděnou!" Lenka, Honza, Adámek

"Pobyt se nám s Matyáškem líbil, já jsem byla spokojená i s jídlem. Ubytování bylo bezvadné. Užili jsme si procházky v pohádkové přírodě. Matyášek má velké přání vrátit se tam o letních prázdninách, a tak bude-li volné místo v Chaloupce, určitě mu přání společně s rodiči splníme." Babička Jitka
Zážitky Majdy :-)
Zážitky Majdy :-)

Přátelské setkání a sdílení na Sněžníku

Na přání nadšenců projektu Ječmínkova cesta jsme se znovu sešli na Chaloupce pod Sněžníkem 24. - 26. 11. 2017. 

Co jsme zažili v roce 2018

1x měsíčně probíhala pravidelná informační setkání pro rodiče, paní ředitelky i paní učitelky - Zelená hodinka - odpovědi na základní otázky o zelené stravě a info o samotném projektu.

Před prázdninami jsme se setkali s účastníky projektu na společném víkendu v přírodě s bohatým programem pro děti i pro dospělé.

V září jsme se setkali s odborníkem, s lékařkou MDDr. Ivou Dvořákovou (v Teplicích), již řadíme mezi opravdové specialisty v praktickém použití zelených potravin. Tématem bylo Žena a dítě, paní doktorka se zabývala nejčastějšími otázkami týkajícími se zdravotních potíží a využití zelených potravin jako podpůrné životní změny.

2. setkání rodičů a malých Ječmínků na Chaloupce pod Sněžníkem

O víkendu 8. - 10. 6. 2018 jsme se opět setkali s rodiči a dětmi na Chaloupce pod Sněžníkem. Jako na předešlých setkání jsme prožili příjemný a inspirativní víkend, plný pobytu na čerstvém vzduchu, zdravého jídla a mnoho fajn zážitků. Děti měly možnost vyzkoušet různé sportovní vybavení, tvořili v keramické dílně a vyráběly zdravé nepečené cukroví, jejichž součástí byly i zelené potraviny. Rodiče protáhli svá těla při ranní józe, dozvěděli se nové informace o zdravé a zelené stravě a trávili čas společně s dětmi. Malé shrnutí také najdete zde: https://zdravejsideti.cz/chaloupka-pod-sneznikem-2018/

3. setkání rodičů a malých Ječmínků v roce 2019

Letošní víkendová akce bude konat 3.5. - 5.5.2019 v Pňovanech. Ubytování bude v blízkosti přehrady Hracholusky v 4-5 lůžkových chatkách v rekreačním objektu Pohoda na Radosti (www.pohodanaradosti.cz).

Těšit se můžeme na krásně strávený první květnový víkend ve společnosti zajímavých lidí, společně si trochu zasportujeme, protáhneme těla, pro děti je připraven program a obohatíme se o informace týkající se stravování a zelených potravin. Letošní téma bude Děti a jejich výživa a otevřeme také téma sportovní výživy.

Více informací najdete brzy na stránkách: zdravejsideti.cz

Těšíme se na Vás!